Informacija atnaujinta 2025.03.05
Čia rasite informaciją apie populiariausias pelno mokesčio lengvatas.
Apmokestinamasis pelnas gali būti mažinamas išlaidomis skirtomis ilgalaikiam turtui įsigyti, kuris skirtas naujų produktų gamybai, paslaugų teikimui, pajėgumų didinimui, naujo proceso įdiegimui ar esamo pakeitimui, tarptautiniais išradimų patentais apsaugotų technologijų įdiegimui.
Įmonės investicijos, skirtos vien tik turimam ilgalaikiam turtui pakeisti kitu analogiškos rūšies ilgalaikiu turtu, nėra laikomos investiciniu projektu.
Apmokestinamasis pelnas gali būti mažinamas ilgalaikiam turtui įsigyti patirtomis išlaidomis, jeigu šis turtas yra nenaudotas ir pagamintas ne anksčiau kaip prieš 2 metus. Toks ilgalaikis turtas veikloje turi būti naudojamas ne trumpiau negu 3 metus.
Lengvata galioja 2009 – 2028 m. Daugiau informaciją apie šią lengvatą rasite čia
Sąnaudos patirtos MTEP veikloje, gali būti 3 kartus atskaitomos iš pajamų, jeigu atliekami MTEP darbai yra susiję su įmonės vykdoma įprastine veikla, iš kurios bus gaunama ekonominė nauda.
Supaprastintas pvz. jeigu įmonė uždirbo 1 000 000 pajamų ir patyrė 600 000 sąnaudų iš kurių 100 000 sąnaudų sudarė MTEP veiklos sąnaudos, tai pelnas apmokestinamas pelno mokesčiu būtų apskaičiuojamas taip: 1 000 000 – 500 000 – (100 000 * 3) = 200 000.
Norint atskaityti MTEP darbų sąnaudas, privaloma rengti išsamią MTEP darbų dokumentaciją.
Papildoma lengvata taikoma apmokestinant pelno dalį iš MTEP veikloje sukurto turto naudojimo, pardavimo ar kitokio perleidimo nuosavybėn, kuri gali būti apmokestinama taikant 6 proc. mokesčio tarifą jeigu:
— pajamas iš minėto turto naudojimo, pardavimo ar kitokio perleidimo nuosavybėn gauna tik jį sukūrusi Lietuvos įmonė ir tik ji dėl minėtų pajamų uždirbimo patiria visas išlaidas; ir
— turtas yra pagal autorių teisę saugoma kompiuterio programa arba išradimas, apsaugotas nustatytus kriterijus atitinkančiais patentais ar papildomos apsaugos liudijimais.
Daugiau informaciją apie šią lengvatą rasite čia
Įmonė neatlygintinai suteikusi lėšų Lietuvos filmo gamintojui, apskaičiuodama pelno mokestį suteiktų lėšų sumą gali atimti iš apmokestinamojo pelno. Papildomai, suteiktų lėšų suma gali būti mažinamas ir pelno mokestis. Tiek apmokestinamąjį pelną tiek ir pelno mokestį galima sumažinti ne daugiau kaip 75 procentais.
Jeigu per mokestinį laikotarpį suteiktų lėšų suma yra didesnė nei 75 % už mokestinį laikotarpį apskaičiuoto pelno mokesčio sumos, tai šią sumą viršijanti suteiktų lėšų dalis gali būti perkeliama į kitus 2 vienas po kito einančius mokestinius metus, apskaičiuotoms pelno mokesčio sumoms sumažinti.
Lengvata galima pasinaudoti, jei išpildomos visos 3 sąlygos:
— Filmas atitinka Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatytus kultūrinio turinio bei gamybos vertinimo kriterijus; ir
— Ne mažiau kaip 80 % visų filmo ar jo dalies išlaidų patiriama Lietuvoje ir šios išlaidos, neatsižvelgiant į žemesniame punkte nurodytas išlaidas, turi būti ne mažesnės kaip 43 tūkst. Eur; ir
— Bendra visų Lietuvos vienetų suteiktų lėšų suma neviršija 30 % visų filmo ar jo dalies gamybos išlaidų.
Lengvata galioja 2019 – 2028 m. Daugiau informaciją apie šią lengvatą rasite čia.
Mielai jums padėsime apskaitos, mokesčių ir finansų valdymo klausimais
Susisiekite dabar +370 5 250 2657 / info@audita.lt