FILIALO STEIGIMAS, ATSTOVYBĖS STEIGIMAS

Teisininkas Viačeslavas Lelešius

TEISININKAS

Viačeslavas Lelešius

Kuo būsime naudingi

 • Patarsime, kurią veiklos formą pasirinkti – filialą ar atstovybę.
 • Parengsime steigimo dokumentus, pateiksime notarui, bei Registrų centrui.
 • Patarsime buhalterinės apskaitos ir mokesčių klausimais.

Steigėjo veiksmai

 • Jums reikės atvykti pas notarą pasirašyti steigimo dokumentus.
 • Jei pageidausite, šį veiksmą atliksime mes, pagal jūsų įgaliojimą.

Terminas

 • Filialo steigimas įprastai užtrunka ~ 10 darbo dienų.
 • Atstovybės steigimas įprastai užtrunka ~ 10 darbo dienų.
Teisininkas Viačeslavas Lelešius

TEISININKAS

Viačeslavas Lelešius

Išlaidos

 • 350 EUR + PVM  steigimo paslauga (filialo steigimas ir atstovybės steigimas kainuoja vienodai).
 • 16 EUR + PVM  pavadinimo rezervavimas.
 • 58 EUR Registrų centro mokestis.
 • 170 EUR  notaro mokestis (mokestis svyruoja).

+ 300 EUR + PVM, jei steigėjas užsienio juridinis asmuo.

 

* Už mūsų paslaugas galite atsiskaityti tik bankiniu pavedimu.

Susijusios paslaugos

Naudinga informacija

Filialas

Įmonės filialas yra savarankiškas įmonės padalinys, turintis savo buveinę, nuostatus bei vadovą. Filialai turi teisę vykdyti komercinę veiklą ir sudaryti visas komercines sutartis.

Įmonės filialas nėra juridinis asmuo. Įmonė atsako pagal filialo prievoles (pvz. skolas), o filialas atsako pagal įmonės prievoles.

Užsienio įmonės filialas veikiantis Lietuvoje, neprivalo teikti, Juridinių asmenų registrui filialo metinių finansinių ataskaitų, tačiau privalo pateikti užsienio įmonės (filialo steigėjos) metinę finansinę atskaitomybę.

 

Atstovybė

Įmonės atstovybė yra įmonės padalinys, turintis savo buveinę, nuostatus bei vadovą. Atstovybė turi teisę vykdyti tik nustatytą veiklą, pvz.: atstovauti įmonę, organizuoti reklamos kampanijas, mokymus, atlikti prekių techninę priežiūrą susijusią su garantiniais įsipareigojimais, organizuoti prekių pristatymą, įskaitant importo ar eksporto procedūras, jeigu tai susiję su atstovaujama įmone (pvz. kai atstovaujama įmonė yra generalinis tiekėjas ar rangovas), bei atlikti kitus veiksmus, kurie padeda vykdyti pagrindines įmonės atstovybės funkcijas.

Atstovybė negali vykdyti komercinės veiklos. Atstovybė negali steigėjo vardu sudaryti sutarčių, parduoti ar pirkti prekių. Atstovybė sudaro tik tas sutartis, kurios reikalingos jos veiklai (perka, nuomoja patalpas, automobilius, sudaro darbo sutartis su darbuotojais).

Juridinio asmens atstovybė nėra juridinis asmuo.

Užsienio įmonės atstovybė veikianti Lietuvoje, neprivalo teikti, Juridinių asmenų registrui, metinių finansinių ataskaitų.

 

Kuo skiriasi filialas, nuo atstovybės

Pagrindinis filialo ir atstovybės skirtumas – filialas savarankiškai vykdo įmonės funkcijas, įskaitant komercinę veiklą, o atstovybė negali vykdyti savarankiškos komercinės veiklos, ji gali tik atstovauti įmonės interesus ir atlikti tik tuos veiksmus, kurie susiję su atstovavimu.

Dukterinė įmonė, tai savarankiškas juridinis asmuo. Steigėjas, t.y. motininė įmonė neatsako už dukterinės įmonės prievoles, o ši neatsako už motininės įmonės prievoles.

Rizikos valdymo prasme saugiau steigti dukterinę įmonę nei filialą, kadangi steigėjas neatsako už dukterinės įmonės prievoles savo turtu, pavyzdžiui, jeigu dukterinės įmonės veikla nebūtų sėkminga, ši gali bankrutuoti nesukeldama finansinių pasekmių ją įsteigusiai įmonei.

Kitas privalumas – dukterinė įmonė veikia savarankiškai ir veda savo apskaitą, todėl patogu matuoti veiklos rezultatus.

Dukterinė įmonė galėtų būti steigiama ir tuomet, kai norima atskirti įmonės veiklas, kurios nėra tarpusavyje susijusios arba padalinti įmonės turtą arba atskirti rizikingą veiklą.

Aptarkime Jūsų poreikius šiandien