SpausdintiSpausdinti
 

Pertvarkymas

 

Terminas

 

Išlaidos

 

Mūsų paslaugos

Jei IĮ turtas yra mažesnis nei minimalus UAB įstatinio kapitalo dydis (2 500 €) arba IĮ įsipareigojimai viršija turto vertę, IĮ savininkas turi teisę mokėti papildomus įnašus UAB įstatiniam kapitalui suformuoti.

 

Reikalingi dokumentai bei informacija

 

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –  

Papildoma informacija

 

 

Įmonės pertvarkymas

 

 

Pertvarkymas tai juridinio asmens (JA) teisinės formos pakeitimas, kai naujos teisinės formos JA perima visas pertvarkyto JA teises ir pareigas. Atlikus pertvarkymo procedūras, JA nepasibaigia, vykdoma veikla nenutrūksta, pasikeičia tik jo teisinė forma.

 

Reorganizavimas nuo pertvarkymo skiriasi tuo, kad reorganizavime dalyvauja keli JA kurie yra jungiami arba skaidomi siekiant pertvarkyti verslo procesus, o pertvarkymo atveju keičiama tik JA teisinė forma pvz. iš individualios įmonės (IĮ) į uždarąją akcinę bendrovę (UAB).

 

Kokias įmones galima pertvarkyti

Vienas dažniausiai pasitaikančių atvejų praktikoje – neribotos civilinės atsakomybės juridinio asmens – IĮ pertvarkymas į ribotos civilinės atsakomybės juridinį asmenį – UAB. Šį atvejį aptarsime plačiau.

 

Pertvarkymo procedūra

 

Iš ko formuojamas įstatinis kapitalas

Pertvarkomos UAB įstatinis kapitalas gali būti formuojamas: 

Jeigu lėšų nepakanka, pertvarkomos įmonės savininkas turi teisę įnešti papildomus piniginius įnašus įstatiniam kapitalui suformuoti. Tokie įnašai po pertvarkymo tampa UAB turtu t.y. nepriskiriami asmeninėms lėšoms ir savininkui negrąžinami.

 

Savininko atsakomybė

 

Apskaita ir mokesčiai

 

 Įmonės pertvarkymas.

 

 

 

Jei turite susijusių klausimų, susisiekite +370 5 243 0344, teise@audita.lt

 

 

 

 

 

Viačeslav Vorobjov

 

Teisės skyriaus vadovas

 

+370 5 243 0344 teise@audita.lt